Choď na obsah Choď na menu

Chelsea dává dva náskoky a remizuje na Zenitu 3:3

Manažer Chelsea Thomas Tuchel kritizoval své hráče za nedostatek úsilí a špatné soustředění poté, co středeční remíza 3:3 na hřišti Zenitu Petrohrad odepřela jejich první místo ve skupině H Ligy mistrů. Pro fanoušky v Chelsea dres to byla bezesná noc. Vždyť Chelsea v posledních dvou zápasech rozdala čtyři vedení a celkem inkasovala šest branek. Mezitím druhé místo znamená, že Chelsea bude hrát o vítěze skupiny v posledních 16, což s největší pravděpodobností dává obhájci titulu těžší úkol postoupit.

Tuchel musel znovu přemýšlet o neschopnosti Chelsea postarat se o malé detaily. Včasné skóre od Blues by bylo dobrým způsobem, jak naladit zbytek zápasu. Poté, co je Timo Werner brzo vedl, Chelsea před poločasem dvakrát inkasovala díky dvěma nedbalým chybám v obraně. Zanechalo to ostudu na hráčích v Fotbalové dresy. Tuchel, který dovedl Chelsea k jejímu druhému titulu v elitní evropské klubové soutěži, zdůraznil, že Liga mistrů je nemilosrdná.

"Prvních 15 minut jsme měli velmi dobrých a pak jsme přestali dělat věci, které jsme dělali v prvních 15 minutách." Tuchel ukázal na malé detaily a doufal, že hráči v Chelsea dres se z toho poučí. Se svým týmem nasadil vyčerpanou sestavu, která zaručeně postoupila, ale stále to zahrnovalo to, co je široce považováno za první volbu úderného partnerství Wernera a Romelu Lukakua. Nakonec to fanoušci v Fotbalové dresy neviděli, když Zenit opustil Tuchel a stěžoval si na nedostatek soustředění své strany.